תחרויות לרכיבת שטח לילדים

//תחרויות לרכיבת שטח לילדים

תחרויות לרכיבת שטח לילדים

טרנד הרכיבה על אופניים צובר תאוצה בשנים האחרונות, וניתן לראות את התחזקותו בקרב מבוגרים וילדים כאחד. מעבר להיותו כלי תחבורה או תחביב בלבד, רכיבה על אופניים הופכת להיות תחום מקצועי לכל דבר, ולאחרונה נפתחות קבוצות רכיבה תחרותית לילדים על אופני שטח. מה היא בעצם רכיבת שטח, למה צריך להתחרות בכלל ברכיבת אופניים ואיך ילדים משתתפים בתחרויות הללו? במאמר הבא ננסה לענות לפחות על חלק מהשאלות הללו.

דבר ראשון, למה בכלל אופניים?
מחקרים מוכיחים שרכיבה על אופניים באופן קבוע בריאה לגוף ולנפש. זוהי פעולת גופנית פשוטה אך ורסטילית מאוד, שתורמת לחיזוק שרירים, מסייעת בהורדת לחץ, מרזה ומחטבת, אשר מתאימה כמעט לכל אחד ומציעה מגוון אפשרויות לביצוע. רכיבה על אופניים מתאימה לשונאי הכושר שיכולים לרכוב לעבודה ולבילוי וכך לעסוק בפעילות גופנית על הדרך מצד אחד, ול"חולי" הכושר וחובבי האתגרים מצד שני, עבורם נועדו רכיבות השטח. החיבור של ילדים לאופניים נוצר באופן טבעי, כמעט, ומתחיל בילדות כשאר הם לומדים לרכוב בפעם הראשונה, מורידים בהדרגה ת גלגלי העזר, ובהמשך- רוכבים עצמאית עם חברים או בדרך לבית הספר.

אז מהי רכיבת שטח?
באופן הפשוט ביותר, רכיבת אופניים מתחלקת לשני סוגים עיקריים – רכיבת כביש ורכיבת שטח. רכיבת הכביש, כשמה כן היא, רכיבה על כביש (לא פשוט כמו שזה נשמע, בטח לא ברכיבה תחרותית), על משטח סלול. רכיבה על אופני שטח, או בשמם המוכר יותר אופני הרים, היא רכיבה בטבע, באזורים לא מישוריים, וכוללת עליות, ירידות תלולות, שבילים צרים, ובאופן כללי עונה על ההגדרה של רכיבה אתגרית. זה לא פשוט בכלל ודורש מיומנות גדולה. החלק התחרותי נכנס לעניין כאשר מגבילים מסלול, מזניקים ומודדים זמנים.

איך ילדים משתתפים בזה והאם זה בטיחותי?
כמובן, אין במאמר זה שום קריאה להשאיר את ילדיכם בראש גבעה עם זוג אופניים ולתת לו להסתדר. ההשתתפות של ילדים בתחרויות אופני שטח בעלת יתרונות רבים מעבר ליתרונות הבריאותיים, כמו חיזוק הביטחון העצמי וחידוד האינסטינקטים והחושים, אך על מנת להשתתף בהן יש צורך בהכנה פיזית ובציוד מתאים. עבור ילדים, הפתרון הטוב ביותר הוא הצטרפות לחוג רכיבת שטח על אופניים לילדים, חוגים לרכיבת שטח על אופנים לילדים בשרון, במרכז, בערים שונות ובעצם בכל הארץ ניתן למצוא בקלות. חוגים אלה מציעים לימודי רכיבת שטח על אופניים, שיפור טכניקות רכיבה וחלקם גם מציעים מסלול לרכיבת שטח לילדים מבוקר ובטוח יותר. באופן הזה, אתם גם מקבלים מדריך מנוסה ואחראי, ציוד הגנה והשגחה על ילדיכם, לצד כל היתרונות שקבוצת רכיבה ופעילות ספורטיבית ותחרותית מאומצת יכולים לספק.

By | 2017-08-16T08:25:58+00:00 יולי 23rd, 2017|מאמרים|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment