תחביב ישן חדש – רכיבת אופניים

//תחביב ישן חדש – רכיבת אופניים

תחביב ישן חדש – רכיבת אופניים

חשבתם שנס ליחם, שעם ההתפתחויות הטכנולוגיות, התחבורה הציבורית והקלות היחסית שבה ניתן לרכוש רכב פרטי, ירד קרנם של האופניים, לפחות ככלי תחבורה, והם ישארו כפעילות פנאי של חובבי רכיבת שטח/כביש ומשוגעים לדבר. אולם, הדבר לא קרה, אלא להפך, נראה שכלי התחבורה העתיק מן המאה התשע עשרה כאן כדי להשאר. הנה כמה סיבות לתופעה.

הטרנד הבריאותי
לא רק הטכנולוגיה תופסת חלק הולך וגדל בחיינו, אלא גם המודעות לנושא הבריאות, שגורמת לאנשים לשנות את התזונה, הרגלי השינה וכן, גם לעשות יותר כושר. רכיבה על אופניים לא רק עוזרת לכם להוריד לחץ דם ואת כמות הכולסטרול הרע, לשפר את סיבולת הלב-ריאה ולחזק את העצמות, היא גם נותנת לכם את האפשרות לעשות זאת "על הדרך" למשרד או ללימודים, ואיננה דורשת זמן מיוחד משל עצמה. וזה מבלי לדבר על תחושת ההישג וההנאה האישית לנוכח השלת קילוגרמים מיותרים.

האקולוגי – סביבתי
רכיבה על אופניים לא רק בריאה יותר לגוף שלכם, אלא גם לסביבה. עבור אלו מאיתנו שחיים בעיר גדולה אולי קשה לחשוב או לזכור את הצורך שבשמירה על הסביבה, אבל הוא בהחלט קיים וחשוב גם בין כל גורדי השחקים והקניונים. אופניים לא פולטים זיהום אוויר, לא יוצרים פקקים וחוסכים את סיבוב חיפוש החניה המתסכל המוכר לכל נהגי הרכב הפרטי. כך שעל ידי הפעולה הפשוטה של רכיבה על אופניים לעבודה אתם חוסכים לעצמכם הרבה כאב ראש וגם עושים משהו טוב לעולם.

המשפחתי – חברתי
מעל הכל, רכיבה על אופניים היא דרך מצויינת לפתח קשרים חברתיים או לגבש את המשפחה. אם אתם חברה צעירים, אתם יכולים לקחת את חבריכם לימי כיף של רכיבות שטח בטבע, להצטרף או להקים קבוצת רכיבה או סתם לארגן את כל החברים מהמשרד לנסיעות משותפות לעבודה. גם אם אתם הורים לילדים אופניים יקלו על חייכם, בעזרת חוגי אופניים לילדים, ורכיבות שטח מיוחדות עבורם שיהפכו אותם לילדים הכי קולים וקשוחים בכיתה (וכמובן שגם אתם יכולים להצטרף). זו הסיבה שיותר ויותר חוגי רכיבה נפתחים, גם חוגים ללימוד רכיבה על אופנים, חוגי רכיבת שטח לילדים וחוגים המשלבים טכניקות לשיפור הרכיבה על אופניים. ועוד לא התחלנו לדבר על קבוצות רכיבה בשרון, בשפלה, בצפון ובדרום שניתן למצוא היום ולכל אחת הרכב שונה, כך שכל אחד או אחת יכול למצוא את עצמו.

רכיבה על אופניים היא פעולה כה פשוטה וכה כובשת, ברגע שמתחילים לא ברור איך לא עשיתם זאת קודם. עזבו קלישאות- לימוד רכיבה על אופנים זה קל ומתאים לכל אחד ולכל גיל. יש בה את כל היתרונות, לכם, למשפחתכם ולסביבתכם, ושימוש יומיומי בהם גורם לבריאות ואף לשיפור מצב הרוח, וכל זאת כמעט ללא השקעה כלכלית.

By | 2017-08-02T14:11:53+00:00 יולי 23rd, 2017|מאמרים|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment